کتاب خود را چاپ کنید!
بدون محدودیت، از یک تا 5000 نسخهتهران، خیابان شریعتی. روبروی پارک شریعتی. پلاک 975. واحد یک
 22869217-88392516-88392482   ❒  chap.emruz@gmail.com
Telegram: @chapemruz // 09212344202
 

مجموعه فعالیت های چاپ و طرح امروز
 

چاپ کتاب بصورت دیجیتال و افست:
با وجود اینکه نسخ کتاب بصورت روزافزونی در قالب (Format) فایل های کامپیوتری ارائه می شوند همچنان در دست داشتن نسخه چاپی کتاب و آرشیو کردن آن در کتابخانه شخصی، کتابخانه عمومی  ، کتابخانه دانشگاه و کتابخانه مراکز آموزشی دیگر نظیر مدارس و دبیرستان ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای  ضروری است. افزایش متقاضیان کتاب بصورت فایلهای کامپیوتری نظیر پی دی اف (PDF) و یا لایبرری های اختصاصی (Digital Library) موجب کاهش متقاضیان نسخ چاپی شده است. زمانی که برنامه ریزی برای چاپ کتاب با تیراژ کمتر از پانصد نسخه است، اقدام به چاپ کتاب بصورت افست موجب بالارفتن قیمت تمام شده می شود. برای آنهائی که به مراحل چاپ تسلط ندارند این توضیح لازم است که در چاپ افست از هر صفحه کتاب باید تصویری تهیه شود که نظیر قالب عمل می کند و به آن زینک می گویند. بنابراین اگر کتابی با تیراژ 1000 نسخه چاپ می شود، هزینه زینک آن بر 1000 جلد تقسیم می شود. برای مثال یک کتاب 320 صفحه ای تک رنگ 44 زینک، با متن دو رنگ 84 زینک و با متن چهار رنگ 164 زینک نیاز دارد. به این تعداد باید 4 زینک برای چاپ جلد را هم اضافه کرد. علاوه براین هزینه هر دور چاپ برای 5000 جلد محاسبه می شود و  چنانچه 500 یا 1000 جلد چاپ شود، همچنان هزینه یک دور چاپ بصورت کامل دریافت می شود که این امر در صنعت چاپ افست معمول است. در چنین مواردی چاپ دیجیتال (Digital Book Publishing) به کمک می آید. چاپ دیجیتال نیاز به زینک ندارد و حداقل تیراژ آن هیچ محدودیتی ندارد، تا جائیکه حتی می توان یک نسخه از یک عنوان کتاب را چاپ کرد. خروجی چاپ دیجیتال کاملا شبیه چاپ افست (و بعضا بهتر به دلیل کنترل بیشتر بر کیفیت) است که فقط توسط متخصصین چاپ تفاوت آن قابل تشخیص است. به عبارت دیگر کتابی که بصورت دیجیتال چاپ شده با نسخه افست آن تفاوتی ندارد و این روش سال هاست توسط شرکت های معروفی چون آمازون استفاده می شود، به این صورت که آمازون فایل کامپیوتری کتاب را در اختیار دارد و بنا به سفارش شما از آن یک یا چند نسخه چاپ کرده و ارسال می کند.  

علاوه بر چاپ کتاب بصورت دیجیتال و افست، دیگر خدمات چاپ نظیر تایپ متن، ویرایش و ویراستاری متن، صفحه آرائی، طراحی جلد و اخذ شابک (ISBN) و فیپا (FIPA) کتابخانه ملی نیز توسط چاپ و طرح امروز ارائه می شود. علاوه براین برای متقاضیانی که تمایل به ثبت بین المللی کتاب خود دارند امکان اخذ شابک بین المللی نیز وجود دارد که خصوصا برای اساتید و محققیق مرجع و رفرنس بین المللی معتبری خواهد بود.

چاپ و طرح امروز متعلق به انتشارات سلمان آزاده است. این انتشارات در انتشار زمینه کتاب های تخصصی مذهبی، سیاسی، عرفان، فلسفه، مولوی شناسی، معماری ایرانی و اسلامی و ادبیات و شعر فارسی کتب ارزشمند متعددی را در سوابق فعالیت خود دارد که از آن نمونه می توان به کتاب ارزشمند دانشنامه معاصر قرآن کریم، عرفان ثقلین، ساختار مثنوی معنوی، سلطان العارفین شیخ صفی الدین اردبیلی، زاهدنامه، پدیدارشناسی فاطمه (س) در قرآن و روایات و هنر، الله در قرآن، موسیقی عرفانی، تئوری چهارم سیاست، دیپلماسی و امنیت ملی، احزاب فدراسیون روسیه، افکار هابرماس، فقه الله اکبر، گفتمان انقلابی در جهان اسلام، مجموعه اشعار دوزبانه سید علی موسوی گرمارودی و طاهره صفارزاده و قیصر امین پور و سلمان هراتی و علیرضا قزوه، کتب متعدد در مورد ملاصدرا و سید حسین نصر و اهل بیت و ابن سینا و ... اشاره کرد.

ارائه خدمات توسط چاپ و طرح امروز:
در این سایت نرم افزار ‌محاسبه هزینه برای چاپ دیجیتال و افست در لینک بالای صفحه قرار داده شده است. قیمت چاپ دیجیتال قطعی و قیمت ‌چاپ افست به دلیل تاثیر تغییر قیمت مواد مصرفی در تیراژ بالا، اندکی تقریبی است. چنانچه در انتخاب ابعاد کتاب یا موارد دیگر ابهام دارید لطفا با ما تماس بگیرید. برای ناشرین، چاپ دیجیتال نسبت به محاسبات سایت با تخفیف ارائه می شود.

برای ارائه سفارش، علاوه بر سفارش حضوری می توانید کلیه ی مراحل را اینترنتی انجام دهید و کتب چاپ شده و برای شما به آدرس تهران و یا شهرهای دیگر ارسال خواهد شد.

 تهران، خیابان شریعتی. روبروی پارک شریعتی. پلاک 975. واحد یک
 22869217-88392516-88392482   ❒  chap.emruz@gmail.com
Telegram: @chapemruz // 09212344202
www.chap-emruz.com © Apr 2017